Nezávisle na sobě zavolalo v pátek 4. srpna na linku 158 několik všímavých osob, které uvedly, že dva mladíci napadli starší paní a chtěli jí ukrást kabelku. Žena upadla na zem a byla zraněná. Jedna svědkyně začala křičet z okna, takže pachatelé raději utekli.

"Jeden z nich si to ale při útěku rozmyslel, vrátil se zpět k bezvládně ležící ženě a kabelku jí na druhý pokus přeci jen ukradl. Poté s ní hned utíkal pryč," popsala mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová.

V tu chvíli už na místo přijížděla hlídka policistů. Na základě dobrému popisu od svědků celého přepadení se zanedlouho podařilo oba útočníky dopadnout. "Označili i místo, kam kabelku odhodili. Na celé události je smutné, že brutální napadení stařenky mají na svědomí osoby mladší 18ti let. Jeden z nich dokonce není ani trestně odpovědný. Nejenže se neštítili zaútočit na seniorku, ale svým chováním jí způsobili vážné zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici s delší dobou léčení," doplnila mluvčí.

Po zadokumentování celé události a provedení nezbytných úkonů, byl spis předán kolegům do Chomutova, jelikož starší z útočníků zde pobývá ve výchovném zařízení. Tomu policejní komisařka sdělila obvinění z loupeže, krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladší z pachatelů není trestně odpovědný a bude řešen cestou orgánu sociálně právní ochrany dětí.