Nejprve zavítal do Centralu 17letý mladík z Mostu. Dlouze si prohlížel značkové oblečení a při odchodu ještě zalitoval, že si nic nevybral. Jiného názoru byla zdejší ostraha. Věděla, že si přece jen vybral. A docela pěknou mikinu skoro za šest stovek. Jenže nějak se mu zašmodrchala pod bundu.

Potom to byl třikrát Lidl, který měl nezvané hosty. Kuriózní krádeží se „proslavil“ 54 letý muž, který se pokusil odcizit masox jen za pár kaček. Další 36letý Chomutovák si přišel pro štangli salámu za 90,-Kč. Strážníkům pak tvrdil, že to byla jen sázka, jinak vůbec nekrade.

Poté přišli „spořádaní“ manželé ve středních letech a oba se také pěkně činili. Když je načapala ochranka, muž se dal na útěk a manželku v obchodě nechal. Toho asi po chvíli zalitoval a tak se za pár minut vrátil jakoby nic. „Tvrdil, že v obchodu nebyl a teď si jde jen pro svoji ženu,“ popisuje sebevědomé vystupování zloděje mluvčí chomutovských strážníků Vladimír Valenta. Ta se ale ještě před jeho příchodem ke všemu přiznala.

Vyloženě drzý byl zloděj, který šel do Normy v Holešické ulici. Kasou v pohodě pronesl celé plato Kindervajec za patnáct stovek.

Ostrahy všechny pachatele předaly strážníkům a ti skončili na služebně, aby mohl být s nimi sepsán protokol. Všichni pobertové byli z řad nepřizpůsobivých a teď je čeká přestupková komise.