Drogová síť v Chomutově má další trhlinu. Policisté odhalili a zatkli organizovanou skupinu pěti pachatelů, kteří ve velkém vyráběli a prodávali pervitin.
Úder na dvou místech, domovní prohlídky, odhalení varny, zatčení čtyř mužů (23, 25, 25 a 29 let) a pětačtyřicetileté ženy. Nedávná policejní akce byla vyvrcholením dlouhodobé práce se sledováním zmíněné skupiny.

Jeden vozil léky, další vyráběl drogu, tři ji prodávali

Pětice měla svou práci rozdělenou a dobře zorganizovanou. Jeden z mužů jezdil do Polska nakupovat léky s obsahem pseudoefedrinu, ze kterého se pervitin vyrábí. Proč do Polska? Tam jsou tyto léky na rozdíl od českých lékáren k dostání úplně jednoduše. Zatímco u nás potřebujete předpis od lékaře, v Polsku nikoli.

Nakoupené léky předával dalšímu muži, který měl v garáži jednoho domu v Droužkovicích zařízenou varnu. Tam drogy z léků vyráběl. Zbylá trojice se starala o prodej pervitinu – policisté zmapovali, že nejvíce zákazníků měli na sídlišti Horní Ves, pohybovali se hlavně v okolí pošty v Jiráskově ulici a také u nákupních středisek Luna a Jitřenka. V poslední době už za pečlivého sledování policistů.

Zátah chomutovských policistů na výrobce pervitinu.

Domovní prohlídky a zatýkání

A před pár dny spadla klec. Policisté si počkali na vhodný okamžik a do garáže v Droužkovicích vtrhli. Na místě našli to, co očekávali – velké množství prášků (skoro tisíc pilulek), asi 50 gramů pervitinu a spoustu dalších věcí, které pachatelé k jeho výrobě používali.

Domovní prohlídku provedli také v bytě na Březenecké, kde jeden z pětice bydlel. Tady našli malé množství drogy a peníze. „Všechny zajištěné věci policisté zajistili a poslali ke znaleckému zkoumání,“ dodala k tomu Marie Pivková, mluvčí chomutovské policie.

Při zátahu policie pozatýkala všechny podezřelé. Ti si převzali obvinění z výroby a distribuce drog a po výslechu putovali rovnou do policejní cely. Zároveň s tím kriminalisté podali návrh na jejich vzetí do vazby, takže celá pětice teď čeká na soud za mřížemi vazební věznice v Litoměřicích. Podle zákona hrozí pachatelům až deset let vězení.