Do dražby putují vozy značky Citroën, Deawoo Lanos, Renault Megan, Škoda Octavia a Škoda Felicie. Nejsou k nim klíče, jsou nepojízdné a bez technického průkazu. Ve všech pěti případech nejnižší podání začíná na 2500 korunách a nejnižší příhoz může dosahovat částky 100 korun.

Auta budou nabídnuta 20. února na portálu elektronických dražeb a aukcí, takže se jí zájemci mohou zúčastnit z pohodlí domova.

Klínovec na historické pohlednici kolem roku 1920. Pohlednice ze soukromé sbírky Romana Duška.
Klínovec na historických pohlednicích. Podívejte, jak vypadala vyhlídková věž

Už teď je možné si prohlédnout snímky aut na webu města i v naší fotogalerii. Zájemci je mohou vidět i osobně, a to 19. února od 14.30 do 16.00 hodin v areálu Krušnohorských služeb na Březenci.

Samotné dražby budou probíhat na portálu exdrazby.cz. Povolil je Silniční správní úřad a provádí je Exekutorský úřad.

Zámek Červený Hrádek v Jirkově.
Chlouba Jirkova prokoukne, Červený Hrádek získá novou fasádu. Barva bude okrová

Město Jirkov doporučuje, aby si účastníci nechali včas ověřit dokument o totožnosti na podatelně městského úřadu nebo na poště a poté ho nahráli na svůj profil.

„Tak budete moci po dobu šesti měsíců dražit i jiné movité či nemovité věci na tomto portálu,“ zmínil mluvčí města Vladimír Vacula. „Vytvořený profil a ověřenou totožnost musíte mít do zahájení aukce, tedy do 20. února. Jinak se jí nebudete moci účastnit,“ upozornil.

Mohlo by vás zajímat: Přestaňte s námi „vorat“: Zemědělci na Chomutovsku protestují jako Němci

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová