Do funkce by měl nastoupit v pondělí 22. června. V konkurzu byl o chloupek lepší než jeho konkurenti. „Bylo to opravdu vyrovnané," přiznává předseda představenstva Jaroslav Komínek. „Kdybychom kandidáty známkovali jako ve škole, tak poslední čtyři byli všichni na výbornou. A zatímco ostatní měli třeba jedna a něco, tenhle byl na čistou jedničku," naznačuje, že rozhodovali opravdu maličkosti.

Nového ředitele čekají důležité úkoly. Tím prvním jsou, jak jinak, peníze. Musí jich podle Komínka získat co nejvíc zvnějšku, tedy nikoli od akcionářů (měst) ani od cestujících (vyšší jízdné). Nabízí se třeba komerční využití opravárenských hal, myčky či plnící stanice CNG.

Zároveň Maxa nastupuje do podniku, který nemá mezi Chomutováky a Jirkováky zrovna dobrou pověst. Nikdy se nelze zavděčit všem, ve svých trolejbusech a autobusech jich převáží několik tisíc denně. Poslední dobou ale kritika gradovala. „Vylepšit obraz a vnímání podniku, to bude také důležitý úkol," přitakává Komínek.

Třetí zadání je nasnadě. Udělat to, čemu se jeho předchůdce Jiří Melničuk bránil, respektive na to nijak nepospíchal. Zapojit podnik a všechny jeho spoje včetně MHD do integrované dopravy Ústeckého kraje.

V dopravním podniku zároveň proběhnou dva audity. Jeden zaměřený na hospodaření, ten bude probíhat přes léto. Druhý, personální, si zřejmě nechá udělat sám nový ředitel. „Dopravní podnik je malá firma a máme tam čtyři ředitele," naznačuje Komínek. „Ono je nakonec jedno, jestli to budou náměstci, hlavně to musí fungovat. A to už si musí nastavit nový ředitel."

Z dopravní firmy na radnici a zpětPetr Maxa je třiačtyřicetiletý dopravní inženýr. V letech 2004 - 2006 byl v představenstvu krajské společnosti IDS Ústeckého kraje, což byl tehdy první pokus o propojení místních dopravců v kraji. Poté spoluzakládal regionální dopravní firmu Quick Bus, byl i v jejím představenstvu. Společnost vozí lidi hlavně ze Šluknovska do Prahy, provozuje také MHD ve Varnsdorfu. V posledních čtyřech letech byl starostou Chlumce na Ústecku za hnutí Nezávislí. V podzimních volbách sice jeho hnutí vyhrálo, ale vládnoucí koalici nakonec složilo více jiných stran a on musel post starosty opustit. Vrátil se do své firmy, přestože už nebyl ve vedení. Nyní uspěl v konkurzu na generálního ředitele DPChJ.