Pro některé královská zábava, pro jiné úplně cizí svět. Fakt ale je, že takzvané Esporty, tedy profesionální hraní počítačových her, se stává stále větším fenoménem. A právě o nich je dokument All work all play, který společně s exhibicí ve hře Starcraft II, uvede v úterý večer chomutovské kino Svět.

Jde o speciální večer, který budou sdílet herní fanoušci na mnoha místech světa. Zmíněný dokument bude mít totiž v úterý v evropských kinech premiéru. Snímek uznávaného amerického režiséra Patricka Creadona sleduje zákulisí šampionátu Intel Extreme Masters 2014/15. Creadon po celý rok zblízka sledoval průběh příprav i samotný šampionát a jeho hlavní aktérů, včetně členů hvězdného týmu Cloud9. Podnikl zajímavý výlet do myslí vášnivých hráčů a snažil se vystopovat, co je na zápolení v počítačových hrách tak přitahuje. Na své si přijdou hlavně hráči League of Legends.

Trailer k dokumentu:

| Video: Youtube

Diváci, kteří toho o Esportech moc nevědí, budou asi hodně překvapení. Z devadesátiminutového snímku (s titulky) mimo jiné zjistí, že hráčské týmy a turnaje mají dnes podobné zázemí a podmínky jako jiné vrcholové sporty. Sponzoři, smlouvy, každodenní tréninky, fankluby a samozřejmě také emoce…

Dokument o historii a životě nejslavnějších hráčů a celého šampionátu bude doplněn o živý diskuzní panel s režisérem a specialisty na Esporty. A nemůže chybět ani pořádná živá ukázka, takže následovat bude hvězdná herní exhibice ve hře Starcraft II. Pozor, hlavně u diskuzního panelu už budete potřebovat solidní angličtinu, protože tento program poběží bez českého překladu.

Jedinečný zážitek pro milovníky počítačových her vysílá kino Svět od 20 hodin. Trvá dvě a půl hodiny. Připravte si ale peněženky, vstupenka stojí tři sta korun.