Jen tři nová jména, jinak směs starých či staronových. Tak vypadá pohled na budoucí městskou radu v Chomutově, jak si ji načrtla současná koalice.

V nejužším vedení města dojde ke změně „pouze“ v primátorském křesle. Ivanu Řápkovou z ODS nahradí Jan Mareš z ČSSD. Na kancelářích náměstků mohou štítky se jmény klidně zůstat. Sociální demokracie totiž nominuje Martina Kloudu a ODS Jana Řeháka. Tedy současné náměstky primátorky.

Rada města dozná větších změn, i když jen zásluhou nových stran. Zasedat v ní budou oba zastupitelé ze Severočeši.cz, za TOP 09 to bude jeden – Stanislav Mikšovic. To jsou jediná nová jména. ODS ani ČSSD žádné nenasazují. Většina jich seděla v radě poslední čtyři roky, kromě Jiřího Bintera (ODS), který je na chomutovské politické scéně už dlouho, a Rudolfa Kozáka (ČSSD), který byl dříve i místostarostou.

Jedna zajímavost – původní kandidát ODS na primátora Pavel Karel Markvart nejen že není náměstkem, ale nemá ani křeslo v radě. Chomutovskému deníku to sám osvětlil v textové zprávě: „Vzhledem k tomu, že volební výsledek ODS neodpovídá očekávání, nemám jako lídr morální právo chtít participovat na nějakých funkcích,“ napsal. Zůstává tak jen zastupitelem.

#nahled|https://g.denik.cz/9/dc/cvvedenichomutov5_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/9/dc/cvvedenichomutov5.jpg|Jak by mělo vypadat vedení města Chomutova#


Stará koalice ČSSD a ODS bude mít v radě většinu osmi hlasů. „Hlídači“ z nově zvolených stran jen tři. V zastupitelstvu to bude těsné – koalice má osmnáct hlasů, opozice sedmnáct. První zkouška přijde hned při prvním zasedání – tam bude třeba zvolit všechny zmíněné do dohodnutých funkcí.