Garáž pro tři auta, klubovna a sociální zařízení poskytují útočiště více než osmdesáti hasičům a hasičkám, během příštích let by se sbor rád pustil i do úprav půdního prostoru.

„Budova chátrala, čtyřicet let na ni nikdo nesáhnul, dokud ji obec nekoupila. Čekal jsem, že opravy budou trvat několik let, a nakonec se nám to podařilo během roku a půl. Jsem rád, že to takhle dopadlo,“ pochválil úsilí hasičů, kteří si svépomocí opravili střechu, strupčický starosta Luděk Pěnkava.

Konírna ale potřebovala kompletní rekonstrukci, nové omítky, vrata, kotelnu a další a další práce, které provedla odborná firma. Většinu nákladů pokryla dotace ze Státního zemědělského intervenčního fondu, zbytek rozpočet obce.

Během nedávné oslavy přibyl hasičům důležitý doplněk - soška svatého Floriana, kterou darem přivezl starosta krajského sdružení hasičů Pavel Doubrava: „Aby na vás jako patron hasičů dával pozor,“ dodal při předání. Do klubovny přibyl také arch s hasičským desaterem a hasičskou modlitbou od okresní starostky dobrovolných hasičů Renaty Špidlíkové. „Nechť kdekoliv oheň vzplane, já splním svoji povinnost. Pro záchranu životů Pane, dej mi síly dost,“ pročítaly si hned modlitbu děti z hasičského kroužku.

Dárky zaujmou místo v klubovně, mezi nablýskanými poháry a diplomy.

Zábavným prvkem oslavy se stalo oblékání hasičské výstroje, jako první to za pobavených pohledů a komentářů podstoupil sám starosta Strupčic, po něm vpluly do modrých kalhot a bund i útlé ženy, které se ve velikostech pro urostlé chlapy téměř ztratily.

Autorka: Eva Dušková