Dobrou zprávu pro všechny, kteří rádi tráví volný čas aktivně, má jirkovská radnice. Vstup na víceúčelové sportoviště na vinařickém sídlišti bude letos levnější.

Výrazné slevy

Fotbalisté nyní ušetří 400, respektive 600 korun. Za využití hřiště na volejbal, nohejbal, basketbal či tenis v maximální délce 180 minut zájemci zaplatí 150 korun, což je o 90 korun méně než loni. Pro aktivity sousedních základních škol je využití oploceného areálu bezplatné.

Zatímco doposud vyšla hodina tréninku na fotbalovém hřišti na 1 400 korun a za dvouhodinový zápas si správce účtoval 2 800 korun, letos hráči zaplatí jen 1 000, respektive 2 200 korun. Využití atletického sektoru v maximální délce 120 minut vyšlo na 20 korun na osobu, od letošního roku je to polovina. Děti do patnácti let mají veškeré aktivity za padesát procent běžně účtovaných částek.

Motivovat ke sportu

„Důvodem mírnějších cen je snaha přilákat na sportoviště co nejvíce lidí. Přesvědčit je, aby svůj volný čas trávili aktivně. Zaměřujeme se i na děti a mládež. Když budou sportovat, nebudou mít čas na lotroviny, či experimentování s alkoholem a drogami," vysvětlil záměr města starosta Radek Štejnar.

Pro malé i velké

Sportoviště využívají obyvatelé od předškolního věku po seniory. Žáci základních škol tu tráví hodiny tělesné výchovy a účastní se aktivit sportovně zaměřených kroužků. Častými návštěvníky jsou i děti z blízké mateřské školky Na Borku. Zajímavé akce pro své klienty zde organizuje i Dům dětí a mládeže Paraplíčko či skauti.

Profesionálové

Fotbalové hřiště s umělým trávníkem a osvětlením, atletický sektor, hřiště pro tenis, basketbal, volejbal a nohejbal s tartanovým povrchem využívají samozřejmě i sportovci, především fotbalisté z TJ VČSA Ervěnice a 1. SK Jirkov. Mezi další zájemce o pronájem sportoviště patří i obyvatelé sousedních měst a obcí.

Soutěže a závody

„Areál je také centrem školních kol soutěží a závodů, například McDonald Cupu. V loňském roce dva spolky uspořádaly v rozlehlém areálu pro širokou veřejnost první ročník Jirkovské atletické ligy," doplnila místostarostka Dana Jurštaková.