Není to zrovna nejfrekventovanější silnice v okrese. Všichni ale oceňují, že na ní konečně došlo. Řeč je o opraveném úseku mezi Perštejnem a Vejprty, který včera slavnostně otevřeli a pokřtili zástupci kraje a stavební firmy. Jinak se na ní jezdí už od ledna.

„Byla léta zanedbávaná, takže jsme to konečně napravili,“ uvedl při včerejším slavnostním aktu Jiří Šulc, krajský radní pro dopravu a také předseda Regionální rady Regionu soudržnosti Ústeckého kraje. Právě přes ní kraj získal na rekonstrukci silnice tučnou dotaci – přes 154 milionů. Celkově stála oprava 172 milionů.

Částka se zdá obrovská na to, že jde o málo využívanou silnici. Navíc do Vejprt vede ve směru od Chomutova, Kadaně i od Karlových Varů už dost pohodlných cest. Starostka Vejprt Jitka Gavdunová je ale podle vlastních slov ráda „za každou další pořádnou silnici do hor“.
Silnici využijí asi hlavně lidé z hor, protože vede přes tamní vesničky a obce – Vykmanov, Horní Halže, Kovářská… Podle Šulce by ale měla silnice sloužit i turistice. Oceňuje, že spojuje hlavní spojku v nížině – silnici I/13 s hlavním horským tahem, který vede na Klínovec.

Ústecký kraj nechal opravit od roku 2004 zhruba 1000 kilometrů svých silnic druhé a třetí třídy za více než 3,5 miliardy korun. V letošním roce má na opravy komunikací zhruba miliardu.