Finančně náročná byla zejména kompletní rekonstrukce stravovacího provozu v základní škole v Hornické ulici, stála 7,2 milionu korun. Řemeslníci se o prázdninách činili ve dvanácti základních a mateřských školách ve městě, a to včetně umělecké školy.

„Opravy na školách jsou standardem, ale pokračujeme i ve velkých investicích jako jsou rekonstrukce stravovacích provozů škol či postupné zateplování školních budov,“ uvedl chomutovský primátor Jan Mareš. Většina oprav je už dokončená, náročnější rekonstrukce budou pokračovat i v tomto měsíci.

S pomocí dotací z Evropské unie (EU) a Státního fondu životního prostředí ČR město pokračuje také v zateplování školních budov. Od února do konce července dělníci pracovali na zateplení objektů základních škol v ulicích Písečná a Březenecká a základní a mateřské školy v ulici 17. listopadu. Celkové náklady dosáhly 50 milionů korun.

Všechny tři školy měly mít nový vzhled už před rokem. Město vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele staveb už loni v červnu, přihlášené firmy ale soutěž protahovaly tak dlouho, že se vítěznou společnost podařilo vybrat až po čtyřech měsících.

Důvody posunutí termínu vysvětlila projektová manažerka magistrátu Marcela Kukiová. „Odklad zapříčinilo jednak složité výběrové řízení a také čekání na rozhodnutí o přidělení dotace z evropských fondů.“

O posunutí prací na únor letošního roku město rozhodlo také proto, že trvaly pět měsíců. Vzhledem k letním prázdninám tak méně zasáhly do výuky.

Původní odhad celkových nákladů přesáhl 100 milionů korun, nabídky firem ve výběrové řízení ji stalčily na polovinu.

V roce 2012 získala novou tvář základní škola v Zahradní ulici. I na tuto stavbu za 39 milionů korun město získalo příspěvek z evropských fondů.

Ještě na podzim začne kompletní přeměna zahrady s přírodními herními prvky u mateřské školy v ulici 17. listopadu za téměř tři miliony korun. Připravuje se také zateplení mateřské školy Pohádka v ulici Školní pěšina. Investice se vysplhá na více než sedm milionů korun.