„Splátky jsme řádně zaplatili, poslední doběhla letos v únoru, takže úvěr je vyvázán,” oznámil ekonom města Jan Mareš na červnovém zasedání chomutovského zastupitelstva.

Úvěr město načerpalo v roce 2008, aby mělo rezervu pro financování staveb. „Byl to střednědobý investiční úvěr, který se nám nakonec změnil na dlouhodobý,” poznamenal Mareš. Jakmile mohlo město peníze používat, byly mu kvůli kauze ROP Severozápad zadrženy dotace a ono se rozhodovalo, jestli tyto finance mimořádně splatit, nebo je zhodnocovat. Zvolilo druhou možnost.

Takto má vypadat fasáda chomutovského Aquasvěta v příštím roce. Vizualizace
Konec odfouknutým omítkám, chomutovský Aquasvět dostane novou funkční fasádu

„Celou dobu jsme je zhodnocovali podle strategie, kterou schvalovalo zastupitelstvo. Když to zrekapituluji, úvěr za celou dobu vydělal 31,9 milionu korun, takže jsme ho měli v podstatě úrokově zadarmo,” uvedl ekonom. Jak dále doplnil, město kromě toho získalo také dalších 16,5 milionu korun na další rozvoj.

Areál na Zadních Vinohradech byl postaven v prostoru bývalých kasáren za půldruhé miliardy korun v rámci Integrovaného plánu rozvoje města. Město na něj dostalo miliardovou eurodotaci. V prostoru vyrostl nový zimní stadion, což je dnešní Rocknet aréna, fotbalový stadion s atletickou dráhou a kulturně společenské centrum se dvěma kinosály. Naproti pak v místě bývalých zahrádek vzniklo oddychové a relaxační centrum Aquasvět s parkovištěm a novou vstupní bránou do areálu Kamencového jezera.