Admirál je známý noční podnik, kde je pod jednou střechou disco club, restaurace s terasou, zahradní restaurace a nově zbudovaná pivnice. Jeho zvláštností je, že přímo sousedí s domem s pečovatelskou službou Merkur. Společnost Familia Admi za budovu žádala 40 milionů korun s tím, že by dalších třicet let užívala pivnici.

Radní jmenovali tři hlavní argumenty, proč by bylo dobré o odkupu jednat: zvětšily by se prostory využitelné pro seniory, podařilo by se scelit majetek města a odpadlo by rušení nočního klidu, které pálí obyvatele okolních domků a paneláků.

„Bydlím asi sto padesát metrů od Admirálu, takže vím, co všechno se tam odehrává,“ poznamenal náměstek Milan Märc (Nový Sever). „Bývá to velice 'zajímavé' a 'dobrodružné', a to až do ranních hodin,“ dodal.

Milan Petrilák (ANO) byl zvolen jako druhý náměstek primátora Chomutova.
Chomutov má nového náměstka primátora. Je jím Milan Petrilák za ANO

Jak uvedl primátor Chomutova Marek Hrabáč (ANO), s výkupem budovy by diskotéka pravděpodobně zanikla. Podle něj by bylo praktické záměr případného odkupu odsouhlasit a dále s firmou jednat o podmínkách.

Proti se vymezila opozice z hnutí Pro Chomutov, která záměr označila jako „předražený nesmysl“. Námitky na zasedání vznesli také zástupci strany SPD. Podle nich diskotéka stejně upadá a mládež se schází hlavně v pivnici, která by fungovala i nadále.

Pro záměr odkoupení nakonec nehlasovala nadpoloviční většina zastupitelů, tudíž neprošel.

Mohlo by vás zajímat: Jako ve filmu Hlídač č. 47. Vechtr v Kovářské je zavátý sněhem. Má nové majitele

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová