Děti se na jednání s zástupci města podívali na kulturu a sport v Chomutově. „Je pro nás důležitý pohled očima dětí na život v Chomutově. Děti jsou naše budoucnost a pro ně měníme naše město,“ říká k tomu primátorka. Drží se tak hesla, kterými ODS oblepila město.

Podle mluvčí města Šárky Schönové také děti pochválily akce pořádané městem, jako například pouť či slavnosti. „Kladně se vyjádřili ke knihovně a akcím v jejím atriu, zooparku, Kamencovému jezeru, areálu Banda a Bezručovu údolí. Naopak nejvíce kritizovali zastaralé městské lázně, kino a některá školní hřiště před plánovanou rekonstrukcí,“ dodává mluvčí města.

Žáci ze školy Písečná předali oficiální žádost na pronájem ledové plochy, aby mohli uspořádat hrátky na ledě pro všechny chomutovské školy. „S nápadem společné akce přišli mluvčí z této školy už při minulém zasedání parlamentu. Všem se nápad moc líbil a nyní už se plánuje konkrétní akce,“ uvedl k tomu šéf komise pro výchovu a vzdělávání Pavel K. Markvart. Děti plánují uspořádat program soutěží ve stylu Her bez hranic. (rod, šs)