Koza Róza a její o rok mladší bráška Rozmarýnek v sobotu přivítali své dětské kamarády na další akci Rodinného zápolení. Organizátoři tentokrát spojili „zápolení" s Mezinárodním dnem loutkového divadla.

Místem již třetího letošního setkání se stal Dům dětí a mládeže v Chomutově. Děti si tady měly možnost vyzkoušet výrobu loutek a to hned na pět způsobů. K mání byly loutky vystřihovací, vařečkové, prstové, papírové na patentky a ponožkové.

„Největší úspěch měly asi vařečky," usmívá se jeden z organizátorů Jan Škuba a přidává ještě další postřeh, „hodně dětí si nosilo také loutky z papíru. Tu bylo vcelku jednoduché vyrobit, což ocenily hlavně nejmenší."

Cestu do chomutovského Domečku si našlo celkem sto čtyřicet rodin. „Vzhledem k probíhajícím jarním prázdninám se dá říci, že účast dopadla nad naše očekávání," je s konečných číslem soutěžících návštěvníků spokojený Škuba.

A kam pozve Róza s Rozmarýnkem děti a jejich rodiče příště? Ještě tento měsíc se všichni setkají v Podkrušnohorském zooparku, aby vyjádřili podporu největší celosvětové akci současnosti, Hodině Země.