Poslední červnový víkend je konečně tady! Dětem začínají prázdniny a hned v pátek si mohou užívat. Zoopark připravil zajímavou akci s názvem Hurá do ZOO. O den později se budou bavit celé rodiny. Koza Róza totiž připravila další ze svých akcí. Především tatínkové a milovníci piva se pak mohou v sobotu odpoledne vydat do Kadaně. Právě tam jsou připraveny pivní slavnosti.

Hurá do Zoo

Nevíte ještě, kam vyrazit s vašimi dětmi po vysvědčení? Pokud si to zaslouží, vydejte se s nimi na oslavu začátku prázdnin za zvířátky, zábavou i zmrzlinou do Podkrušnohorského zooparku. Akce s názvem Hurá do ZOO začíná již dnes od 13:00 hodin. Prvních tři sta dětí navíc obdrží na vstupních pokladnách kupón na zmrzlinu zdarma. Děti se mohou těšit na Divadlo Uličník s pohádkou Kterak se loupežník do pekla dostal, křtiny hříběte, soutěž o vstupenky na pohádkové safari, malování na obličej a jízdy Lokálkou Amálkou a safari expresem.

V Kadani poteče pivo proudem

Milujete zlatavý chmelový mok? Pak se v sobotu po 13. hodině vydejte do Kadaně. V areálu Františkánských zahrad se totiž rozprostřou stánky s tímto nápojem. Těšit se můžete na dvacet druhů piva z devíti malých pivovarů včetně jednoho z Německa. Připravena je i nabídka pro řidiče. V Konírně nabídnou nealko pivo Patron Chotěboř.

Chybět samozřejmě nebude ani hudební a doprovodný program. Svézt se budete moct pivním šlapohybem s obsluhou nahoře bez. Ochutnáte středověké pivo a uvidíte středověký postup výroby mladiny. Přednést o různých druzích piv a jejich výrobě přijede nejlepší evropský degustátor Pavel Konáš z Plzně. Hlasovat budete také moct pro nejchutnější pivo a to nejoceňovanější pak získá kadaňskou pivní cenu. Pokud nejste přímo znalci nevadí. Při vstupu do areálu budete obdarování sklenicí a dostanete také průvodce pivním mokem, kde budou nabízená piva detailně představena. Vstupné stojí padesát korun.

V Aquasvětě se bude lovit ploutev

Na konec prázdnin připravila koza Róza pro své kamarády a všechny Chomutovany další ze svých zábavných akcí. Tentokrát ji nazvala Chomutovská ploutev. Jak už název napovídá, půjde o plaveckou akci určenou jako vždy rodinám s dětmi. Ty mohou do Aquasvěta vyrazit v sobotu mezi 9. a 12. hodinou. Nejmenší děti do deseti let si zazávodí na trati pětadvacet metrů, straší děti a dospělí si pak vyzkouší svoji rychlost na padesátce. Především ženy se mohou těšit na tři lekce aquaerobiku, které začínají v 9:30, 10:30 a 11:30 hodin a na tři různá cvičení pro pevný zadeček, břišní pekáč a bolavá záda. Chybět samozřejmě nebudou doprovodné soutěže pro malé i velké, zábava v divoké vodě či jízda na toboganech. Držitelé soutěžní karty Rodinného zápolení mají navíc vstup zdarma.