První únorový víkend připravil pro děti na Chomutovsku hned několik akcí. Pátek si mohou užít na zimním stadionu, sobotu pak na Klínovci či dětském karnevalu.

Malí lyžaři budou bojovat o pohár

Milují vaše ratolesti lyžování a rády závodí? Pak se s nimi v sobotu určitě vydejte na Klínovec. Tamní skiareál společně s lyžařskou školou totiž připravil v pořadí již čtvrtý ročník veřejných závodů pro děti a mládež s názvem KidsCup 2013. Tuto sobotu se mohou těšit na obří slalom.

Soutěžit mohou děti od tří do patnácti let, a to ve třech věkových kategoriích na lyžích i snowboardu. Připraveno je celkem dvě stě startovacích čísel a nyní je již přihlášeno sto dvacet závodníků, proto je lepší předem se registrovat na stránkách zima.klinovec.cz/kidscup. Možné je ale i přihlášení přímo na místě, a to do naplnění kapacity. Registrace začíná v půl deváté.

Během závodů bude připraveno bohaté občerstvení včetně doprovodného programu. Konec závodů je naplánován na patnáctou hodinu. Startovné se neplatí.

Paraplíčko připravilo dětský karneval

Převléci se do masek a užít si karneval mohou děti již tuto sobotu od patnácti hodin v jirkovském kulturním domě. Čekat tam na ně bude šašek Bum a Bác se kterým si užijí spousty legrace. Chybět ale nebudou ani další soutěže, malování na obličej a samozřejmě soutěž o nejhezčí masku. Vstupenky je možné zakoupit či rezervovat v jirkovském domě dětí a mládeže a nebo je zakoupit přímo na místě. Jedna stojí třicet korun, děti do dvou let mají vstup zdarma. Konec je naplánován na sedmnáctou hodinu.

Na lyže jen na Klínovec, Mezihoří a Pyšnou

Počasí si v posledních dnech opět postavilo hlavu. V lyžařských areálech se i přes klimatickou nepřízeň snaží udržet svá střediska v provozu.

Nejlepší podmínky mají již tradičně na Klínovci. Plný provoz vleků i lanovek, teplota velmi lehce pod nulou, sedmdesát centimetrů technického sněhu, strojově upravené sjezdové tratě. Tady si lyžaři pořád ještě mohou přijít na své.

Špatné zprávy má ale Klínovec pro běžkaře. „ Počasí nám za poslední dny opravdu vůbec nepomáhá. Všechny běžecké tratě máme v současné době bohužel mimo provoz," uvádí klínovecký mluvčí Adam Svačina.

Stále vcelku dobré podmínky mají na Mezihoří. I přes znatelné oteplení leží na sjezdovkách padesát centimetrů technického sněhu, oba lyžařské vleky i tratě jsou v plném provozu.

Dalším areálem, který zatím jede, je Pyšná. „U nás stále lyžujeme, nedokážu ale odhadnout, jak dlouho. Teď kupříkladu mělo sněžit a místo toho tady hodinu prší. Kdyby se počasí uklidnilo, tak jsme na víkend schopni udržet alespoň tu trochu sněhu, co tady máme," doufá provozovatel Tomáš Procházka. Na Pyšné leží pětadvacet čísel, v provozu je malá sjezdovka, dětský skipark a snowpark.

Na pouhých pár dní otevřeli také na Alšovce. Tady doplácejí na prozatímní nemožnost umělého zasněžování. V současné době je menší horské středisko pro nedostatek sněhu opět uzavřené, stejný stav hlásí také ze Svahové. (mz)