Malá slavnost doprovodila zahájení činnosti Denního stacionáře PAS Kamenná v pátek 12. ledna. Klienty vítá v nově zrekonstruovaných prostorách.

„Posláním stacionáře je poskytování ambulantní služby za úhradu osobám nad 17 let věku s poruchou autistického spektra. Podporuje rozvoj jejich soběstačnosti s důrazem na individuální přístup, usiluje o vytvoření prostředí co nejpodobnějšímu běžnému životu a je zde také snaha o postupnou minimalizaci bariér mezi společností a občanem s postižením a o jeho začleňování do běžného života,“ vysvětlila Alena Tölgová, ředitelka Sociální služby Chomutov, která stacionář provozuje.

Služba pomůže také rodinám, pečujícím o osoby se speciálními potřebami, když se dostanou do složitých životních či zdravotních situací.

Přestřihnutí pásky na Kamenné se ujali 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Kulhánek, vedoucí odboru sociálních věcí Ústeckého kraje Petra Lafková 1. náměstek chomutovského primátora Milan Märc. Mezi pozvanými hosty nechyběli také zástupci sociálního odboru statutárního města Chomutova, komunitního plánování, projektanti, zhotovitel stavby, členové dozorčí rady Sociálních služeb Chomutov a také zájemci o novou službu.

Mohlo by vás zajímat: Kamencové jezero získá záložní přívod vody. Potrubní systém spustí na jaře

Chomutov vybuduje potrubní systém pro dopouštění Kamencového jezera. | Video: Deník/Miroslava Šebestová