Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) dala k soudu návrh na zrušení registrace PRO Chomutov.

„Dělníci“ stejně jako PRO kandidují do komunálních voleb v Chomutově. „Podle našich zjištění došlo v případě schvalování a registrace uvedené kandidátní listiny k hrubému porušení stanov Strany zelených,“ tvrdí předseda chomutovské DSSS Petr Kotáb v oznámení, které poslal do redakce Chomutovského deníku.

PRO Chomutov jde do boje o hlasy voličů jako volební strana, ve které jsou spojeni nezávislí kandidáti se Stranou zelených.

Představitelé PRO námitky DSSS odmítají. „Souhlas s kandidátní listinou potvrdil svým podpisem předseda Strany zelených a registrace volební strany PRO Chomutov proběhla v souladu s právními předpisy České republiky,“ uvedl Jan Hartman, předseda sdružení PRO Chomutov.

To samé tvrdí i lídr kandidátky Přemysl Rabas, který je členem Strany zelených. „Je to v souladu s usnesením základní organizace, stanovami, názory vedení Strany zelených, ale i s dobrými mravy, což se o mnohých konkurentech říci nedá,“ napsal Rabas v SMS z Etiopie.

Patrně tak naráží na pověst DSSS, která je nástupkyní Dělnické strany, kterou rozpustil Nejvyšší správní soud kvůli propojení s neonacisty a extrémními politickými hnutími.

Členům ultrapravicové scény jsou Zelení trnem v oku. Například právě Petr Kotáb držel proslov na shromáždění sympatizantů Dělnické strany před bývalým pracovištěm chomutovské členky Strany zelených a exministryně Džamily Stehlíkové.

Námitkou DSSS se bude zabývat Krajský soud v Ústí nad Labem, měl by měl rozhodnout nejpozději do patnácti dnů od obdržení návrhu.