Předchozí
1 z 5
Další

David Holeček, trenér DobroměřicZdroj: Deník / František Bílek

Fanoušci chomutovského fotbalu a futsalu jméno David Holeček dobře znají, zvuk má i na Lounsku. 45letý hráč zakotvil v Dobroměřicích, kde od zimy začal trénovat. „Přestal jsem hrát fotbal. Možná dočasně, ale teď prostě nehraju. Neuznávám, když je někdo hrajícím trenérem, nemá to pak pod kontrolou,“ říká energický muž, který sportem žije. Lásku k pohybu zdělily i jeho dvě dcery, které hrají házenou.

David Holeček, trenér DobroměřicZdroj: Deník / František Bílek

„Mám už velké holky. Jedna hraje za Most, druhá za Ústí nad Labem. Myslím si, že je strašně důležité, aby rodiče vedly své děti ke sportu, aby jim byly správným vzorem. Děti totiž mají spoustu jiných lákadel, což za nás nebylo. Teď jdete po městě, vesnici, a hlavně ve městech vůbec nevidíte děti venku sportovat. Spíš jsou v obchoďácích nebo u mobilůa tabletů. To je špatně. Když dítěti dáte mobil, auto, peníze, tak nemá motivaci sportovat. Může se pak stát, že bude málo mladých sportovců, kteří nahradí současné generace dospělých. Hodně se toho bojím,“ přiznává Holeček.

David Holeček, trenér DobroměřicZdroj: Deník / František Bílek

Sám hrál fotbal od pěti let, přivedl ho k němu jeho otec. Prošel všemi mládežnickými kategoriemi chomutovského klubu, zahrál si za něj i třetí ligu. Působil rovněž v Kadani a Krásném Dvoře, dlouhá léta si přivydělával v nižší německé soutěži.

David Holeček v dresu futsalové SpartyZdroj: Deník / František Bílek

Nyní už osm let pomáhá Dobroměřicím, kde si pochvaluje tamní prostředí. „Někdo si řekne, že jsme burani z vesnice, ale kdybyste viděli to prostředí, které k fotbalu máme, ty zapálené funkcionáře… Jsem tam spokojený. Na trénink chodí 18 lidí, cítím velkou chuť do fotbalu. Sice jsem nechtěl nikdy trénovat, ale chytlo mě to," říká Holeček.

David Holeček, trenér DobroměřicZdroj: Deník / František Bílek

"Jen škoda, že nám skvěle rozjetou sezonu pokazil koronavirus. Měli jsme super zimní přípravu, v prvním mistráku jsme se vyšvihli na první místo tabulky I. A třídy. A pak přišlo přerušení. Teď je to pro nás těžké, straší se druhou vlnou. Třeba brzy zjistíme, že se tomu viru můžeme smát, ale zatím nemáme dost dat. Zdraví je na prvním místě, musíme se přizpůsobit a věřit, že se sezona rozjede a bez problémů dohraje. Ale musím přiznat, že z toho mám obavy,“ dodal.