Nově nabízí speciální poukazy a permanentní vstupenky na jízdu na koni pro úplné začátečníky i pokročilé, skokové permanentky a jízdy v kočáře.

Více lidí zvenčí

„Jízdy se daly vždy domluvit a koupit. Chtěli jsme ale, aby lidé zvenčí užívali jezdecký areál i naše koně více, tak jsme připravili dárkové poukazy a permanentky. Jedna výuková hodina totiž nestačí," přiblížila vedoucí marketingu Martina Pelcová.

Jízd je zajištěno vždy jedenáct v ceně od dvou do pěti tisíc korun podle zkušenosti a také času stráveného jízdou. Zkušení se mohou na hřbetě koně prohánět hodinu, začátečníkům stačí dvacet minut. „Nezdá se to, ale jde o náročný sport," vysvětlila Pelcová.

Jaký jezdec, takový kůň

Na záměru v zooparku pracovali několik měsíců. Bylo potřeba určit trenéra, nakoupit ochranné pomůcky a hlavně vybrat vhodné koně. Protože ti mají, právě tak jako lidé, svůj charakter. Rozhoduje také rasa, velikost a kondice koní. Trenér teď hravě vybere, který z nich se nejvíc hodí pro dítě, dospělého, začátečníka, zkušeného, na vyjížďku, nebo pro skok. „Sveze se široké spektrum jezdců," je s výsledkem spokojený vedoucí stáje Karel Kašpárek. „Děti mohou jezdit na poníkovi a máme i střední a velké teplokrevné koně. Zkušení jezdci se tedy nemusí bát, že dostanou provozního koně, který se sotva plouží," ubezpečil.Pohádkové jízdy v kočáře, jízdy na koni, ale i skokový trénink pro zkušené jezdce mohou být překvapivým dárkem.

Při první jízdě trenér zhodnotí, jak si jezdec vede a podle schopností pak dostane koně na ježdění. Za špatného počasí se bude jezdit v jezdecké v hale, za pěkného ve venkovní jízdárně. Začátečníci se budou seznamovat s krokem, klusem a cvalem jen v hale na lonž. Pokročilí, kteří již plně ovládají jezdecké dovednosti budou podnikat vyjížďky s instruktorem do skanzenu, ale i dál - po cestách a loukách například nahoru na Partyzán. Zkušení jezdci budou mít příležitost se naučit nebo si vylepšit jízdu přes překážky při skokovém tréninku.

Jízda kočárem

Takřka pohádkovým zážitkem budou také jízdy kočárem s dvojspřežím. „Dříve jsme je nabízeli hlavně pro slavnostní příležitosti jako jsou svatby. Před rokem jsme zkusili kratší jízdy do skanzenu Stará Ves a byl o ně velký zájem," uvedla Martina Pelcová. Nově zoopark nabízí hodinové vyjížďky po areálu. Zajistit se dají na adrese propagace@zoopark.cz.

Dárkové poukazy a permanentky je možno zakoupit na pokladnách zooparku.