Mohli by začít vládnout třeba hned. Trojkoalice PRO Chomutov, KSČM a ANO 2011 má k dispozici 22 hlasů, tedy pohodlnou většinu. Lídr PRO Chomutov Daniel Černý chce přesto ještě usednout k jednacímu stolu. A přiznává, že má také své kandidáty do vedení města.

Co říkáte na výsledek voleb? Vyhráli jste poměrně drtivě…

Nazval bych to ohromným vítězstvím Chomutováků. Patří jim obrovské poděkování, že nám dali tak silný mandát pokračovat v tom, co jsme dělali celé čtyři roky v opozici. A na to, že šlo o opakované volby a ještě o pololetních prázdninách, tak i účast byla báječná. Já ji tipoval o deset procent nižší než na podzim.

Trojkoalice, která vznikla po říjnových volbách, má znovu většinu hlasů. Bude tedy vládnout PRO Chomutov, KSČM a ANO?

My chceme znovu jednat se všemi stranami, které se dostaly do zastupitelstva. Nejprve si musíme vše probrat v rámci PRO Chomutov, pak se stranami, se kterými jsme podepsali dohodu o spolupráci a programové prohlášení. A pak si chceme sednout i se zbývajícími subjekty a probrat, jak by se mohly podílet na řízení města.

Takže to říjnové rozdělení koalice versus opozice neplatí?

Já takové rozdělování moc neuznávám. Jsme všichni Chomutováci, v podstatě sousedé. Kolem voleb bylo hodně tlaků a emocí, některé vztahy se poškodí až nenávratně. Rád bych na spoustu věcí zapomněl, doufám, že emoce ochladnou a můžeme si normálně sednout a jednat. Ale nechci nic předjímat.

Takže je ve hře třeba i varianta, že by společně s vámi vládl i někdo z ČSSD, kterou čtyři roky kritizujete?

Spíše než o vládnutí bych hovořil o řízení města. V tuhle chvíli si neumím představit, že by byli s námi v radě. Ale chtěli bychom jim nabídnout možnost pracovat v komisích a výborech ve větší míře, než v jaké nám nabízeli oni v předešlém volebním období.

Platí to, že jste coby lídr vítězného hnutí kandidát na primátora?

Když se podíváte na jména našich zvolených zastupitelů, tak tam můžete najít několik velice kvalitních osobností na tento post.

Takže už neplatí, že budete primátor?

Podporu mám samozřejmě obrovskou. Ale i já mám své kandidáty na lidi, kteří by se mohli podílet na vedení města. Takže i o tom se budeme ještě bavit.