„Nemám důvod hernu zavírat, mám na terminály povolení od ministerstva financí,“ hájí se stále stejným argumentem Radim Bouček, který má desítky automatů v krytu za sportovní halou. Dál funguje i TIP na Zahradní.

Tyhle herny byly poslední dva objekty ve městě, kde automaty směly být. Od ledna se podle vyhlášky, kterou v zastupitelstvu prosadilo hnutí PRO Chomutov, nesmí hrát ani tam.

Jenže hraje se nejen v nich, ale rovněž v dalších hernách ve městě, které měly být teoreticky zavřené už loni. Všichni provozovatelé se brání stejně máme povolení od ministerstva. To sice licence začíná na upozornění měst postupně odebírat, ale činí tak velice pomalu.

Nová vyhláška se tak míjí účinkem. Stejně jako ty předchozí. Strážníci je sice pravidelně kontrolují a hlásí pak magistrátu, ale automaty ze sítě vytáhnout nemohou.

Provozovatelé zmíněných dvou heren navíc poukazují ještě na další věc. Investovali do objektů velké peníze, aby z nich vytvořili herny, protože byly na seznamu povolených. A teď by měli o vše přijít. „Klidně hernu zavřu, ale chci alespoň zpátky svou investici,“ řekl již před časem v rozhovoru pro Chomutovský deník Jaroslav Kufa, provozovatel TIPu. Radim Bouček dokonce podal na město žalobu za zmařenou investici.