Šestým ohlášeným kandidátem na křeslo senátora za Chomutovsko je chomutovský lékař MUDr. David Richtr. O hlasy lidí z okresu se bude ucházet pod hlavičkou hnutí Severočeši.cz.

David Richtr.Čtyřicetiletý primář rehabilitačního oddělení už za hnutí kandidoval v krajských volbách v roce 2008. Tehdy ještě jako nezávislý, teď už je členem hnutí. „Vždycky jsem zastával občanský pohled na politiku. Poslední roky mi daly za pravdu v tom, že stranická politika není pro dnešní dobu to úplně správné,“ říká na webu Severočechů.cz David Richtr.

Chomutovský lékař, který žije v Jirkově, je šestým známým kandidátem do Senátu na Chomutovsku (viz infobox dole). Bude jich jistě více, v minulých senátních volbách lidé vybírali z deseti lidí. Menší strany nebo nezávislí kandidáti ale svou aktivitu ohlašují až později. Volby se konají v listopadu.

Jedno velké jméno by se ještě vynořit mělo, a to z uskupení PRO kraj, které se formuje z několika opozičních stran v Ústeckém kraji. Součástí je i Strana zelených a tak se často mluví o Přemyslu Rabasovi. „Rozhodnuto o tom ještě není,“ nechal se slyšet bývalý poslanec, „ale během května nebo začátkem června by mělo být jasno.“ Potvrdil, že kandidáta bude vysílat celé uskupení, nikoli jen Strana zelených.

Známí kandidáti

Kandidáti do Senátu, které již ohlásily politické strany:

Václav Homolka (KSČM), současný senátor
Rudolf Kozák (ČSSD), chomutovský radní a krajský zastupitel, specialista odboru strategie a komunikace GŘ Severočeské doly
Jiří Binter (ODS), lékař, chomutovský radní
Josef Mašek (TOP09), ředitel nemocnice, kadaňský zastupitel
Martin Maxa (VV), zpěvák
David Richtr (Severočeši.cz), lékař