Letní měsíce přejí odhazování svršků, někteří to ale vzali za hodně špatný konec. Po Chomutově řádí onanující exhibicionista i v Klášterci nad Ohří. Podle svědkyň se potlouká v okolí zimního stadionu. Upozornili na něj policii, ta ale tvrdí, že žádné oznámení nedostala a případ neprošetřuje. Ženy se policistům nerady svěřují, stěžují si na ponižování u výslechu.

Exhibicionista začal ženy obtěžovat před několika dny. V pondělí 10. července si počíhal si na dvě mladé slečny, které byly na procházce kolem zimního stadionu. Předstoupil před ně s kuklou na hlavě a začal onanovat.

Klášterečanka Marie Marešová byla u toho, když dvě vyděšené dívky před exhibicionistou utekly a snažily se najít pomoc. „Jedno z děvčat bylo úplně v šoku, při útěku ztratilo dokonce botu,“ popisuje Marešová. „Zavolaly jsme na policii, ale než to zvedli, jela zrovna okolo hlídka, kterou jsme zastavily,“ říká svědkyně. „Strážníci pak s baterkami prohledávali okolí, ale nikoho nenašli. Nakonec si poznamenali naši totožnost,“ dodává Marešová.

Policie případ zatím neprošetřuje

Tím ale pravděpodobně práce policie skončila. Případ dál nevyšetřuje. „Klášterečtí policisté nepřijali žádné oznámení a případ nevyšetřují,“ potvrdila Deníku policejní mluvčí Alena Bartošová.

Klášterečanky si o postupu policie myslí své. Řada z nich se na sociálních sítích svěřuje s nepříjemnými zážitky, které zažily na policejní služebně. S exhibicionisty už mají v Klášterci bohaté zkušenosti z minulých let. „Pohyboval se tu už před dvěma lety, loni bohužel došlo i na mě,“ svěřila se Jitka Zemánková. „Taky jsem utekla a zamířila rovnou na policii. Nakonec to byl ale horší zážitek, než ten onanista,“ pokračovala. „Policisté si ze mě dělali akorát legraci, najednou všichni neměli co na práci a ptali se na fakt divné detaily, jako třeba velikost přirození a podobné věci,“ dodává Zemánková.

Některé ženy zase připojily vzpomínku, kdy si od policistů vyslechly, že se nelze ničemu divit, když chodí po ulicích v kraťasech a tílku. Řada žen se proto rozhodla, že se s podobným zážitkem raději policii nesvěří. „Chtěla jsem, aby to věděly ostatní a byly opatrné. Ale když jsem zjistila, co zkusily jiné holky, tak za to mi to ponížení nestojí,“ uzavírá Klášterečanka Jana Válková.