Koná se 28. listopadu v tělocvičně Střední průmyslové školy v Chomutově.

„Tento bazárek bude v duchu adventu. Pro všechny připravíme vynikající svařáček za dobrou cenu a možná i seženeme někoho, kdo bude prodávat čerstvé perníčky," láká na pohodovou atmosféru pořadatelka Monika Kulíková.

Z nabídky přibližně deseti prodejců, kteří už se registrovali, je jasné, že k mání budou zimní věci po dětech, těhotenské a dámské oblečení včetně kabátů, oblečení pro miminka, batolata i předškoláky. Nakupující si ale mohou udělat radost také pořízením vánočních věnců, dekorací a ubrusů.

Ještě do pondělí 23. 11. se ale mohou hlásit další zájemci o prodej a nabídku rozšířit. Na minulých bazárcích jejich počet obvykle přesahoval dvacítku. „Počítám s tím, že se někteří přihlásí až na poslední chvíli," ví své sympatická Monika Kulíková. „Volat mohou na telefonní číslo 603 416 426," dodala.

Prodávat lze takřka vše od ošacení, přes hračky, potřeby do domácnosti, elektroniku, sportovní potřeby či šperky. „Měli jsme tu i pána, který prodával modely letadel a současně získal děti do kroužku. Jindy tu prodávaly starší děti kolo. Převážně ale prodávají i nakupují ženy, a to oblečení, hračky a knihy," přiblížila pořadatelka nedávno vzniklé tradice. Sama má radost z pěkných triček a bot, které při posledních akcích nakoupila pro pětiletou dcerku.

Historicky první bazárek se konal letos v březnu, další v červnu a třetí v září. Spolu s posledním prosincovým obsáhnou všechna roční období. „Ráda bych je v této podobě udržela i dál. Lidé se nejraději zbavují věcí, či nově nakupují po sezónách," uvedla Monika Kulíková. Jak dodává, bazárky pořádá dobrovolně a zadarmo. K jejich pořádání ji vedla ne příliš dobrá zkušenost s internetovými bazary a inzercí, která ji přiměla k praktickému řešení pořádat bazárky, kde je možné věci vidět, osahat si je, či vyzkoušet.

4. Veřejný chomutovský bazárek se bude konat od 9:00 do 12:00 hodin na chomutovské průmyslovce. Kdo přijede na nákupy, může zaparkovat v Křižíkově ulici. Vstup je pro kupující volný. Pro všechny prodávající je celková cena 1500 korun, o tuto cenu se mezi sebou podělí, takže čím víc jich bude, tím méně je to bude stát.

Podmínkou pro všechny zúčastněné je přinést si s sebou návleky či obuv na přezutí, aby se neponičila podlaha tělocvičny.