Například v největším místním středisku jsou připraveni i na nedostatek sněhu. „Koupili jsme další sněhová děla, všechny sjezdovky budou zasněžovány,“ popsala vybavení na boj s případným nedostatkem přírodního sněhu Krista Balážová ze Ski areálu Klínovec.

Kromě technických vylepšení bude pro unavené lyžaře připraven nový velký bar. „Na Dámské sjezdovce bude takzvaný ski–stan, kulatý obrovský stan s občerstvením uvnitř,“ dodává Balážová. Podobná místa znají dobře třeba návštěvníci Alp, v průhledných stanech je kulatý bar a duní v něm hlasitá hudba.
Vylepšení chystají i v lyžařském areálu Pyšná na Jirkovsku. „Doplnili jsme osvětlení na večerní lyžování, přidali jsme lampy k příjezdu a odjezdu ze sjezdovky,“ uvedl Tomáš Procházka, vedoucí Lyžařského klubu Slovan Jirkov.


Kromě osvětlení a nové elektroinstalace je nad sjezdovkou i webová kamera, která bude nově snímat i noční lyžování. Vylepšení se dočká i dětský skipark, do kterého přibudou pohádkové postavičky. Večerní lyžování je kromě Klínovce a Pyšné i na sjezdovkách v Mezihoří a v areálu Alšovka u Měděnce. Ve středisku, které patří Klášterci nad Ohří, žádné novinky nechystají.


„Nic nového nám tu nepřibylo, těšíme se na sníh,“ uvedl správce areálu Vladimír Klíma. Na Alšovce musí doufat v dobré klimatické podmínky a dostatek sněhu, protože nemá k dispozici sněžná děla.

Za jízdu na vleku zaplatí lyžaři stejnou sumu jako letos. „Ceny zůstávají stejné, připravili jsme výhodnější jízdné pro rodiny s dětmi. Pouze u některých dětských jízdenek jsme zdražili o dvacet korun,“ uvedla Balážová ze střediska na Klínovci.
Zvyšovat ceny nebudou ani ostatní provozovatelé.