Cestu začneme v Bezručově údolí, odkud se dostaneme po značených trasách až na Horu Svatého Šebestiána. Možností jak se dostat k Velkému Špičáku je několik. My překřížíme silnici I/7, mineme tržnici a vjedeme na cestu, která nás zavede na blízké pole. Po polní cestě pokračujeme asi dva kilometry (na jejím konci budeme mít po pravici prameniště Chomutovky), dokud nenarazíme na cyklostezku č. 23. Na ní se dáme doleva a za několik kilometrů dorazíme k přísečnické přehradě, kterou ohlásí dlouhý a rychlý sjezd po asfaltce až na hráz. Ovšem pozor nesjíždíme až dolů k hrázi, ale asi v polovině kopce si hlídáme odbočku doleva, na které pokračuje cyklostezka č. 23. Ta nás krásným prostředím pod Jelení horou dovede až k jižnímu konci přehrady.

A teď na silnici

Brzy se dostaneme na silnici, která po chvíli nabídne odbočku na Měděnec, té si ale nevšímáme, pokračujeme rovně a odbočíme až na další odbočce směrem na Kovářskou. Poté asi kilometr rovně, křížíme žlutou turistickou trasu, která protíná silnici. Ta se po chvíli začne stáčet doleva. V zatáčce se vydáme na lesní cestu, která nás dovede na vrchol Špičáku. Výšlap s kolem je místy trochu obtížný, ale dá se zvládnout. Naší snahu odmění krásný kruhový výhled do okolí Vidíme přehradu, Jelení horu, Klínovec, Meluzínu, Fichtelberg i Mědník nad Měděncem a celé okolí máme jako na dlani.

Z Chomutova na kole dá cesta zabrat, ale pohled na Krušné hory v době pomalu se blížícího podzimu je nádherný. Pokud ovšem přeje počasí.

Na Velký Špičák