Přestože počasí je v posledních dnech nevyzpytatelné, tak většina cyklistů už v plné síle jezdí a užívá si silnic a cest, které okres nabízí. I my vám na víkend nabídneme jeden tip na víkend – dnes půjde spíše o jednodušší trasu, která nabízí pěkné výhledy i trochu terénu.

Cesta začíná na kláštereckém vlakovém nádraží, kam se dá bez problémů dopravit i s koly během celého dne asi za 20 min. V Klášterci ale dlouho nepobudete – po dlouhé rovince směrem do centra odbočíte na železničním přejezdu doleva a po krátkém šlapání už kopírujete řeku, až dorazíte k mostu v Rašovicích, ze kterého je skvělý výhled na líně plynoucí Ohři. Tento pohled si cyklisté užívají dosyta – cyklostezka, na kterou se napojíte v Rašovicích, nabízí takových výhledů nespočet. U řeky ale čeká i ohniště a lavičky, a tak je možné si dát už na cyklostezce větší pauzu. Někomu se může hodit si odpočinout už tady, nicméně z nenáročné cesty vyjedete u kadaňské přehrady a přes lávku podél skály se dostanete na nábřeží, kde nově najdete lodičky i občerstvení.  Pokud vyrazíte s dětmi, tak zde se hodí si odpočinout – za Kadaní čeká nepěkné stoupání.

cyklotrasaKopce a terén

Na řadě je přejezd Ohře na dalším mostě a krátký, ale prudký kopec ke Kadaňské Jeseni, ze které se dostaneme do Brodců. Tento úsek nabízí pěkný výhled na vrch Úhošť, na který si můžete udělat odbočku mít celé okolí jako na dlani.

V Brodcích se napojíte na lesní cestu, která je plná kamení a nerovností – kdo chce, tak na zhruba 3 kilometry dlouhém úseku může ze sebe i svého kola svižnou jízdou vytáhnout maximum – lesní cesta je po chvíli poměrně rychlá a povrch drsný. Ale nebojte – bez problémů se dá projet i pomalu, čímž si si vychutnáte dva vysoké doupovské vrchy, které vás z obou stran obklopí.

Pak už je to jen malý kousek zpět do Rašovic a po stoupání k Lestkovu jste zpět v Klášterci. Hned za mostem můžete navštívit park nebo si půjčit lodičku, na nádraží je to odtud už jen zhruba 2,5 km. Shrnutí: Různorodá a nepříliš obtížná trasa s minimem aut a krásnou přírodou, na které se dá užít i terén.