Cyklobusem nebo vlakem totiž můžete vyrazit na Měděnec, kde dnešní výlet začíná.Z Měděnce se vydáme směrem na Kláštereckou Jeseň. Cestou se lze zastavit na Sfingách, skalních útvarech, které nabízí krásný výhled do okolí. Od nich je to až do Klášterce několik kilometrů z kopce ovšem po celkem horší silnici, ale zase se zanedbatelným provozem.

V Klášterci se ale nezdržíme, u Aquaparku se dáme doleva a vyjedeme strmý kopec do Útočiště. Poté následuje delší táhlé stoupání k Hradišti. To sice vypadá jako rovinka, ale velmi rychle člověk pozná, že jde jen o zdání.

Na Křižovatce se dáme doleva směrem na Hradiště a po pár desítkách metrů spatříme odbočku doprava na panelku. Zde začíná ta pravá legrace.

Cesta se velmi rychle změní v kamenitou a po dešti i bahnitou odyseu plnou kamení, prudkých, ale krátkých stoupání a nohy šlehajících větviček. Pokud ji pojedete svižně, tak může být celkem náročná. V poslední části se ale mění na opět na panelku, ze které už to není daleko do Prunéřova a odtamtud třeba na skalní útvar Kokrháč.

Překřížení frekventované silnice I/13 se nevyhneme a podél elektrárny se dostaneme až na silnici, na které sjedeme za železniční most, kde odbočíme doleva na další cestu. Ta umí překvapit v jedné zatáčce jílovitým bahnem, čímž vám zaručí večer strávený mytím kola. Dovede nás ale až na „střední cestu" do Kadaně, kterou nicméně jen překřížíme. Zanedlouho vyjedeme u lomu, na silnici se dlouho nezdržíme a ve směru na Kadaň odbočíme v zatáčce doleva na polňačku, po které se dostaneme po chvíli do města. A pak třeba busem domů.

Jaká je dnešní trasa? Rychlá, místy technická, někdy bahnitá, ale hlavně zábavná.