Proto vznikl společný německo český projekt, jehož cílem bylo řešit nabídku takzvané pohodové cykloturistiky pro nejširší cílové skupiny. To se povedlo a vznikla studie přeshraniční turistické okružní cyklistické cesty Sehmatal Oberwiesenthal Vejprty".

Vybraná trasa vede z Annabergu údolím Sehmy obcemi Cunersdorf, Sehma, Cranzal, Neudorf do Hammeruterwiesenthalu, Oberwiesenthalu a na české straně podél údolí Polavy přes Loučnou pod Klínovcem, České Hamry, (Kovářskou), Vejprty do Bärenstein a zpět do Annabergu. Tento okruh je dlouhý zhruba 70 kilometrů a má jen mírné stoupání do 6 %. Sjízdný je samozřejmě oběma směry.

Novou cyklotrasu, která by měla vzniknout v blízké době, by tak kromě sportovců mohli využívat také méně zdatní cyklisté, rodiny s dětmi, či skupiny výletníků.

Cyklotrasa počítá samozřejmě i se zajištěním příjezdu a odjezdu cykloturistů veřejnými dopravními prostředky i osobními automobily.

Na trase by v budoucnu neměla chybět možnost výpůjčky různých jízdních kol a servisy, odpočívadla s lavičkami a stojany pro kola a samozřejmě informační cedule.

Trasa vede podél zajímavých míst a nechybí přechody k jiným stezkám. Cyklisté, kteří využijí napojení na jiné stezky, tak mohou v Krušných horách strávit vydařenou cyklistickou týdenní až dvoutýdenní dovolenou.

Studie na níž se podílely obce Sehmatal a Bärenstein a město Oberwiesetnhal a Svazek obcí Vejprtska obsahuje také vyčíslené náklady , které poslouží k realizaci. Zdatnější cyklisté si ji však mohou na svou pěst vyzkoušet již nyní sami.