Myslí si to alespoň chomutovský veterinář Marek Halounek. Nedávno totiž ošetřoval kocoura, který se své majitelce na několik dní ztratil a vrátil se s ostříhanými drápky. „Měl je ostříhané až po lůžka na tlapkách. Krvácelo mu to a dostal do toho infekci,“ popisuje zranění kocoura Halounek.

Dlouho prý přemýšlel, jak je tohle možné, kdo mu to mohl udělal. „Říkal jsem si, jestli to nebyli nějací puberťáci, co ho chtěli týrat, ale pořád mi na tom něco nesedělo. Až jsem si vzpomněl, že se kočkám stříhají drápy, když je chce někdo použít k výcviku bojového plemene psa,“ říká veterinář s tím, že kocour měl zřejmě štěstí a svým věznitelům nějak utekl.

Kočkám se drápy stříhají proto, aby psi při „výcviku“ neporanily. Na bezbranných zvířatech si tak cvičí své bojové schopnosti, které pak mohou převést do ostrého souboje někde v psím ringu. „Myslím si, že i tohohle kocoura chtěl někdo použít pro tyto účely. Je to podle mně nejpravděpodobnější,“ dodal k tomu Halounek.
Majitelku kocoura se Deníku kontaktovat nepodařilo, ale žena pochází z Droužkovic. Tamní starosta už o případu slyšel. ,,Já k tomu nic neřeknu. Slyšel jsem jen, že kocour vlezl do kotce k jednomu psovi a o drápy přišel, jak se snažil dostat ven. Obrousil si je o zeď,“ nechal se slyšet starosta Milan Živný.

To Halounek odmítá. ,,Tomu nevěřím. Měl je ustříhané. Nikdy by se je nemohl takhle obrousit na všech čtyřech tlapách,“ nevěřícně kroutí hlavou veterinář.

Ten také své podezření sdělil policistům. Ti už totiž šetří případ samotného zraněného kocoura, který jim nahlásila jeho majitelka. „Požádali jsme veterináře o znalecký posudek, na který teď čekáme,“ potvrdil tiskový mluvčí policie Petr Procházka. Ten policisté potřebují k tomu, aby rozhodli, zda jde o přestupek nebo už o trestný čin týrání zvířat.

Eva Bajaníková, Josef Dušek