„Každým rokem stoupají náklady na provoz. Například jen za krmivo jsme dali o 400 tisíc více,“ vysvětluje důvod zdražení ředitelka zooparku Iveta Rabasová.

Vyšší vstupné bude platit pouze v sezóně, to znamená od 1.dubna do 30. září. Dospělí za návštěvu zooparku zaplatí 75 korun, děti a senioři 45 korun. Od října se bude platit stejně jako před zdražením – dospělí 65 korun, děti a senioři 40 korun.

„My už jsme navrhovali vyšší vstupné loni, ale to neprošlo. Chtěli jsme zdražit ještě o trochu více, ale to asi i díky ekonomické krizi neprošlo,“ dodává Rabasová.

I přes vyšší vstupné mohou Chomutované využít různých slev. Zakoupit se dají celoroční permanentní vstupenky za pouhých 350 korun. Dále je možné získat 15% slevu pro minimálně tři osoby bez ohledu na pohlaví a rodinné vztahy a další slevy.

Novinkou je Zlatá karta, která bude platit od 20.3.2009. Nabízena bude převážně podnikům pro své zaměstnance. S touto kartou budou moci jít do zooparku maximálně čtyři lidé a bude přenosná.

Vstup zadarmo mají handicapovaní a důchodci nad 70 let. Platit vůbec nemusí chomutovské školky.

Zdražení vstupného bylo hodně diskutovaným tématem už vloni, kdy rada města odvolala tehdejšího ředitele Přemysla Rabase. Jedním ze zveřejněných důvodů a impulsem k odvolání bylo tehdy právě zvýšení vstupného. Rabas tehdy zdražení obhajoval úplně stejně, tedy vyššími náklady. Zdražení tehdy bylo vyšší – 85 korun pro dospělé a 50 pro děti. Radnice pak ředitele donutila ceny vrátit a nakonec ho odvolala.

Autorka: Pavlína Gavdunová