„Svou účast zrušila rozhlasová a televizní moderátorka Lucie Výborná, hudební hosté, jako například skupina KOA, Rapa Nui a další,“ informovala projektová manažerka a vedoucí propagace Iveta Houfová. „Nepřijedou ani řemeslníci, organizátoři akce Svoboda Tibetu a zástupci Horního Jiřetína, kteří se měli stát adoptivními rodiči ropáků,“ vypočítává.


Jediná část programu, která zůstala jistá, je zábava pro děti. Těšit se mohou na divadelní pohádku, také hry a soutěže s Ekokomem. V areálu bude opět indiánská vesnice a ukázky sokolnictví. Připravuje se také výstava děl dětí, které se zapojily do výtvarné soutěže kampaně „Žáby bijí na poplach“. Chybět nebude prezentace cestovatelského magazínu Koktejl.


Tradiční křtiny mláďat se omezí na pojmenování nedávno narozeného velblouděte. Konat se budou u výběhu velbloudů od 13 hod. Den Země v zooparku začíná v 10 hod.


„Mrzí nás, že byly situací kolem odvolaného ředitele zasaženy i oslavy Dne Země,“ dodává Houfová. „Doufáme, že zachováte svou přízeň zooparku i nadále.“