„Středovou dělící čáru jsme tam nechali vyznačit z toho důvodu, aby řidiči dostali informaci, že okružní křižovatka je v současnosti již v podstatě využívána jako dvoupruhová a chovali se podle toho,“ vysvětlil provozní náměstek ředitele ŘSD Chomutov Tomáš Hofmann.


Někteří lidé jsou šťastni, jiní nadávají. „ Když teď jedu v pravém pruhu nemusím se bát že mi tam ještě někdo vjede. Předtím jsem jezdila uprostřed a pořád jsem měla strach,“ říká Miroslava Veverková. Názory řidičů jsou ale i negativní. „Všichni stejně jezdí v pravém pruhu a ničemu to nepomohlo. Je v tom jen větší zmatek. Lepší to bylo před tím,“ říká František Doležal.


Podle Tomáše Hofmanna byly na kruhovém objezdu hned po té, co se postavil, vyznačeny tzv. odlehčovací bypasy , takže kruhový objezd fungoval jako jednopruhový, přesto že byl postaven a zkolaudován tak, že může být vyznačen a využíván jako dvoupruhový. A tím nejspíš vznikly problémy.


Úplně vyřešit situaci by měly svislé dopravní značky. Ty však budou před kruhovým objezdem nejspíš až koncem října.


Podle tiskového mluvčího města Pavla Nováka tyto změny přinesou jasné a přehledné určení cílů jejich cesty. „Nové značení bude také více konkrétnější, než to stávající,“ uvedl tiskový mluvčí.


„Je to značeno dobře, lépe už to vlastně ani nejde. Teď už je jen na řidičích, aby začali jezdit podle pravidel silničního provozu,“ vyjádřil svůj názor vedoucí odboru dopravních a správních činností Bedřich Rathouský prostřednistvím tiskového mluvčího.