Společnost založila na svých koncernových stránkách www.zkl.cz nástěnku, na které chce zaměstnance informovat o aktuálním vývoji v závodě. Zatím je tam ujištění, že vedení společnosti pracuje na rychlém obnovením výroby. Všechny zájemce o práci chce firma informovat také na nástěnce v podniku a rovněž poštou.


„Předpokládáme, že výroba naběhne v průběhu dubna,“ uvádí ředitel firmy Ladislav Čepera. „Postupné obnovování výroby bude závislé na přístupu k energiím, zajištění dodávek vstupního materiálu a uzavření nových obchodních vztahů.“


ZKL–Roll chce postupně s obnovením výroby zaměstnat všech 410 lidí, kteří v ZKL pracovali i za předchozího majitele. „Předpokládáme, že v týdnu od 7. dubna uzavřeme pracovněprávní vztah s cca padesáti zaměstnanci,“ dodává Čepera s tím,že krok je podmíněn tím, aby bývalý majitel HTC vydal nářadí.


Situace ale nebude jednoduchá. HTC Holding už na Úřad práce oznámil hromadné propouštění všech 410 lidí. Stále však není jasné, o kolika pracovnících vlastně bude rozhodovat. Hlásí se ke 130 lidem, kteří nastoupili do podniku až po roce 2002, smlouvy zbylých dvou třetin zaměstnanců jsou podle názoru lidí z HTC součástí konkurzu a má se o ně postarat správce konkurzní podstaty.


Někteří pracovníci už se navíc začali ohlížet po jiné práci. „Poptávají se na naší pobočce v Klášterci,“ potvrdil Mladé frontě Dnes Prokop Sýkora, ředitel Úřadu práce v Chomutově.


Firma HTC Holding koupila v roce 2002 fabriku v Klášterci nad Ohří od jiné společnosti, která ji vykoupila z konkurzu. Jenže konkurz byl podle všeho falešný, podle policie jde o jeden z případů konkurzní mafie kolem soudce Jiřího Berky. Vrchní soud letos v lednu rozhodl, že společnost musí podnik vrátit do konkurzu. HTC si chce ale bránit majetek, který za šest let do fabriky investovala. Jenže bez tohoto majetku není možné výrábět, proto podnik dočasně výrobu pozastavil a lidi poslal domů na dočasnou dovolenou.