Deník o tom informoval Dalibor Pech z developerské společnosti Crestyl management.
Podle něho má už společnost téměř všechna potřebná povolení. Údajně chybí vyřídit jen jediné. „Vzhledem k dovoleným na úřadech je pravděpodobné, že se jeho vyřizování protáhne,“ uvedl Dalibor Pech.
On sám odhaduje, že práce na výstavbě nového komerčního centra začnou zhruba za dva měsíce. O měsíc později pak nastoupí archeologové, aby mohli udělat záchranný archeologický výzkum.
 
Archeologický výzkum působí na developery tak trochu jako strašák. Může totiž, v případě vzácného nálezu, stavbu notně oddálit a také prodražit.
Podle Lenky Ondráčkové z Oblastního muzea v Chomutově, která na výzkumu bude spolupracovat, se odborníci zaměří na zaniklé opevnění města. „Očekáváme, že narazíme na jednu ze čtyř městských bran a na městské hradby. Nejsou vyloučeny ani další drobnější nálezy,“ uvedla před nedávnem Lenka Ondráčková.
Archeologický výzkum působí na developery tak trochu jako strašák. Může totiž, v případě vzácného nálezu, stavbu notně oddálit a také prodražit. Výzkum totiž ze zákona platí investor, v tomto případě společnost Crestyl.
“Mysleli jsme, že výzkum bude trvat jen několik dní. Teď to odhadujeme na tři až čtyři měsíce,“ přiznal již dříve Dalibor Pech.
Tento časový úsek ale nemusí být konečný. Jako příklad může sloužit výzkum, který nedávno proběhl na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem. Tam se základový výkop pod budoucím obchodním centrem proměnil v cenné archeologické naleziště, což začátek stavby oddálilo více jak o rok. Náklady navíc činily deset milionů korun.