Stavební firmy by hokejovou halu postavily nejméně o sto milionů korun dráže


„Nejnižší nabídka byla o sto milionů korun vyšší než maximální cena,“ uvedla k tomu primátorka Ivana Řápková. Stavitelé tak nedodrželi podmínku maximální ceny a výběrové řízení bylo zrušeno.


Město vypíše novou soutěž. Pokud proběhne zdárně, vítěz bude znám v únoru příštího roku. Kvůli tomu se nejméně o čtvrt roku posune začátek stavby hokejového stánku. Mělo se začít už v prosinci, nyní je nejbližší termín zahájení stavby stanoven na březen až duben příštího roku.


Město předpokládá, že se vhodný zájemce v dalším kole najde. S projektovou cenou nahoru nepůjde, podle zpracovatele je nynější aktualizovaná cena 466 milionů korun maximální. To je oproti minulému roku zhruba o sto milionů víc, přesto se žádný z uchazečů to této sumy nevešel.


Podle primátorky si podklady vyzvedlo třináct firem, nabídku předložily čtyři. Město trochu pozmění kritéria řízení, dvojnásobnou váhu bude mít navrhovaná cena.


Hokejoví fanoušci se už těšili, že příští sezóna začne v nové hale. Vedení hokejového klubu s ní počítá na sezónu 2010–2011.

„Podle mých informací by tento termín měl platit. O případném zpoždění zatím nic nevím,“ říká generální manažer chomutovských hokejistů Milan Vacke.
Zimní stadion je pro chomutovskou radnicí nejdůležitějším projektem Integrovaného plánu rozvoje města. Bude stát v areálu bývalých kasáren, opodál je plánovaný také nový letní stadion a kulturní centrum. Na stavby chce město čerpat stovky milionů z evropských fondů.


Na nízkou projektovou cenu stadionu dříve upozorňovala opozice.

„Je otázka, jestli to někdo za tak málo peněz vůbec postaví,“ reagoval včera na situaci chomutovský zastupitel Jaroslav Komínek (KSČM). „Obávám se, že nyní se spíše půjde po ceně, a ne po kvalitě,“ dodal.