Město totiž oznámilo, že za necelý měsíc stavba vypukne. „První kopnutí do země se předpokládá 4. dubna,“ uvedla chomutovská primátorka Ivana Řápková. Stejnou zprávu si vyslechli i diváci hokejové utkání KLH Chomutov – Kometa Brno.

Zůstává ale otázkou, zda se v dubnu opravdu začne pracovat. Dosud totiž není jasné, kdo lední arénu postaví, radnice totiž dodavatelskou firmu ještě nevybrala.

První kolo výběru stavitele muselo být zrušeno, protože žádná z firem se nevešla do částky. Nejvýhodnější nabídka začínala o sto milonů korun výše než požadavky Chomutova.

Výsledky druhého kola měly být známy už v únoru, ale zatím nejsou, výběrové řízení stále probíhá.

Do prvního kola se přihlásily čtyři firmy. Pokud podobný počet soutěží i v i kole dalším, může to znamenat případně i další zdržení. Stává se, že firmy, které v řízení neuspějí, ho napadnou. Vše se tak zdrží o další měsíce či roky.

Velké stavební firmy, které o zakázku soupeří, by podle podmínek města měli stadion postavit zhruba za půl miliardy korun.

Na stavbu stadionu získalo město dotaci ve výši čtyřiceti procent, zbytek doplatí ze svého. Primátorka je ve výhledu optimistická. „Blížící se položení základního kamene je pro město první hmatatelné završení dvouleté intenzivní práce na získání dotací z Evropské unie,“ řekla Řápková.

Pokud by se s pracemi opravdu začalo už v dubnu, je možné, že by hokejisté začali sezónu 2010–11 v novém. Vedle zimního stadionu vyroste i tréninková hala. Z přihlášených dvaceti stavebníků město vybere pět, kteří nabídnou cenu.