V prvním výběrovém řízení se do ceny nikdo nevešel. Je vůbec možné postavit stadion podle podmínek města? Magistrát je přesvědčen, že ano.

První řízení na výběr stavitele totiž město muselo zrušit. Žádná z přihlášených firem se do požadované ceny nevešla. A nešlo o drobné. Nejnižší nabízená cena byla o sto milionů vyšší, než cena projektu.


Lední aréna má být podle projektu postavena za 466 milonů. Vedení města věří, že za takovou cenu lze stadion postavit.

„Předpokládáme, že se taková firma najde,“ uvedla na nedávné tiskové konferenci primátorka Chomutova Ivana Řápková. Město vypíše další výběrové řízení, jeho výsledek bude znám v únoru.


Magistrátu předložily konečné nabídky čtyři společnosti. Vzhledem k velikosti projektu i jeho náročnosti se jednalo o velké stavební firmy, což bylo i v podmínkách soutěže.


Deník chtěl zjistit, jak se na projektovou cenu dívají majitelé přihlášených stavebních firem. Je vůbec možné se do ceny vejít?


Radnice firmy neprozradila s tím, že řízení bylo neveřejné. Deník zjistil, že jedním z účastníků byla pražská firma Metrostav. Tam to ale komentovat nechtěli.


„Výběrového řízení jsme se účastnili,“ potvrdil pouze ředitel ústecké divize Metrostavu Pavel Nuslauer, který je i chomutovským zastupitelem. „K nabídkám možných budoucích zákazníků se ale nevyjadřujeme,“ dodal.