„Výběrové řízení by se mohlo vyhlásit v říjnu. V současné době se pro něj připravují podmínky. Zpracovávají se prováděcí projekty,“ uvedla primátorka města Chomutova Ivana Řápková.
Zatím není jisté, jestli se firmy budou ucházet o zakázku v hodnotě dvě stě deset, nebo tři sta padesát milionů korun. První částka totiž v sobě obsahuje výstavbu samotné haly bez příslušenství, přičemž zdrojem peněz má být prodej pozemků pod současným zimním stadionem v centru. Zbylých sto čtyřicet milionů jsou vyčíslené náklady na stavbu příslušenství – tréninkové haly, šaten a podobně.
 
Na celou sumu – tři sta padesát milionů – si chce město požádat o dotaci. V případě, že by uspělo, mohlo by na této investiční akci ještě vydělat. Mělo by peníze za pozemky a k tomu ještě miliony z dotace.
 
Komunističtí zastupitelé ale upozorňují na rizika související s prodejem pozemků pod současným zimním stadionem. Předseda klubu zastupitelů KSČM Ladislav Drlý navrhl východisko v podobě úvěru, který by si mělo město na výstavbu zimního stadionu vzít. O tom, jestli tento návrh projde, se pravděpodobně rozhodne už na zářijovém zasedání zastupitelstva.
 
Nový zimní stadion by měl vyrůst v bývalých chomutovských kasárnách. Společně s Kamencovým jezerem má položit základ pro rozsáhlý rekreačně-sportovní komplex. Datum dokončení stadionu je stanoveno na polovinu roku 2009.