Mezi argumenty, proč návrh komunistů odložit, patřilo, že nejsou hotové projekty stadionu pro stavební povolení. Dalším důvodem, podle náměstka primátora města Chomutova Jana Řeháka (ODS), je, že neproběhlo ani výběrové řízení na firmu, která zimní stadion postaví.
Kdyby byla známá přesná částka, kterou by město do nového hokejového stánku hodlalo investovat, firmy by podle ní upravily své nabídky a nesnažily by se přijít s lepšími.
 
Velkou neznámou jsou zatím i projekty, ze kterých by se měl nový stadion částečně financovat. Jak uvedl Jan Řehák, zatím totiž nebyly stanoveny podmínky pro jejich získání.
„My jsme přednesené argumenty vzali v potaz,“ uvedl včera Deníku předseda klubu zastupitelů KSČM Ladislav Drlý.
 
„Svůj návrh v nezměněné podobě předneseme v září,“ informoval Drlý.
 
Komunisté chtějí prosadit čtyřistamilionovou půjčku jako pojistku, kdyby selhal obchod se společností SPAR. Ta chce koupit pozemky pod nynějším zimním stadionem v centru Chomutova. Městu za ně nabízí 210 milionů korun na nový stadion.
 
Podle komunistů může SPAR ze svého záměru bez větších postihů vycouvat. Vedení radnice ale říká, že rizika při prodeji jsou vyvážená pro obě strany, přičemž velký úvěr je úplně to nejkrajnější řešení.
 
Pomůžeme vašemu novoročnímu odhodlání. Předplaťte si Deník.cz a získejte neomezený přístup k unikátnímu seriálu o hubnutí. Více zde.