Problém totiž představuje desátá hodina večerní, kdy začíná takzvaná doba nočního klidu. Pokud totiž hokejový zápas skončí po deváté a fanoušci se za hodinu nedostanou ze stadionu, rušení nočního klidu reálně hrozí. Stejná podmínka se týká také parkování. Řidiči, při konání nějaké větší akce, budou rovněž muset opustit parkoviště do dvaadvacáté hodiny.
Podle Dagmar Havlatové z Krajského úřadu Ústeckého kraje musí provozovatel zimního stadionu splnění těchto podmínek ověřit během zkušebního provozu. Pokud se ukáže, že to návštěvníci za hodinu nestihnou, budou muset všechny akce na zimním stadionu končit nejpozději s úderem deváté.
„To ale neznamená, že po dostavbě má provozovatel za povinnost nechat naplnit celý stadion lidmi a parkoviště auty, aby zjistil, jak se věci mají. Naše podmínky stačí ověřit za běžného provozu,“ vysvětlila Dagmar Havlatová s tím, že skutečný stav bude kontrolovat stavební úřad.
Petr Chytra, vedoucí odboru investic a úřadu územního plánování chomutovského magistrátu, si myslí, že vyprázdnit stadion a parkoviště do jedné hodiny by neměl být problém. „To, že bude stačit šedesát minut pro vyjetí všech vozů z parkoviště, stanovil dopravní specialista. Co se limitu pro opuštění stadionu týče, také bych v tom neviděl zásadní potíž. Pokud se podíváme na poslední chomutovský finálový zápas, sedm tisíc lidí se ze starého zimního stadionu dostalo ven za půl hodiny,“ argumentoval Petr Chytra.
Novému zimnímu stadionu nahrává i to, že většina hokejových utkání končí do osmé hodiny večerní a málo kdy se stává, že tuto hodinu překročí. Přísná opatření se tak budou vztahovat především na koncerty a jiné kulturní akce, které by se mohly protáhnout dlouho do noci.