Jen díky velkému štěstí nelehla celá diskotéka a restaurace popelem. Případem se zabývá policie.
Nejdříve zkoušel okno, pak dveře

„Pachatel se zřejmě nejprve pokoušel hodit PET láhev s benzinem oknem přímo na diskotéku. To se mu ale nepovedlo. Tak ji mrštil přes proskleněné únikové dveře do prostoru chodby a schodiště,“ sdělil včera Deníku jeden z majitelů diskotéky Lion Tomáš Vaněk.
Oheň se naštěstí sám uhasil

Vnitřek budovy začal hořet, ale oheň se naštěstí po chvíli sám uhasil. Majitelé na útok žháře přišli až následující den.


„Vzniklou škodu odhadujeme na zhruba sto tisíc korun,“ konkretizoval Tomáš Vaněk.


Diskotéka s restaurací a hotýlkem byla těsně před otevřením, které se má uskutečnit 9. srpna. Termín chce i přes škody způsobené požárem majitel dodržet.


„Nevíme, zda za útokem stojí nějaký konkurenční boj. Vypadá to ale tak. Zastrašit se však rozhodně nenecháme. Poničené zařízení se už opravuje. Podnik otevřeme, jak jsme naplánovali,“ dodal Vaněk.


Zrekonstruovaná diskotéka Lion v Kovářské by mohla být konkurencí pro podobné dva podniky v nedalekých Vejprtech nebo v Loučné.
Požárem diskotéky se začala zabývat policie. „Případ vyšetřujeme jako trestný čin poškozování cizí věci. Nevylučujeme, že by se mohlo jednat o konkurenční boj,“ sdělil kriminalista Jaroslav Peleška.