To umožní investice do výroby a rozsáhlé opravy technologických agregátů. V září by se měla uskutečnit velká generální oprava a zprovoznění další pece.
„Společnost se postupně oddlužuje a letos opět očekáváme kladný výsledek hospodaření blížící se hranici 200 milionů korun. Tyto prostředky investujeme do výroby,“ sdělila Ing. Marcela Mrázková, ekonomická ředitelka mateřského holdingu Z-Group.
Společnost Hutní druhovýroba – reality a.s. ukončila svou výrobu v září 2003. Zpět se do ní navrátila až po dvou a půl letech v loňském roce. V letošním roce se rozjede opět plná výroba a navýší se její celkový objem. Navíc se rozšíří její sortiment. Závod bude čerstvě vyrábět i loupanou ocel.
Hospodaření úspěšně restrukturalizovaných železáren se dostalo do černých čísel po více než šesti letech poprvé v roce 2005. Podnik tehdy vytvořil zisk ve výši 209 milionů korun. V roce 2006 pokračoval trend ziskového hospodaření, když společnost dosáhla zisku 222 milionů korun. Letos vedení podniku očekává opět zisk převyšující dvě stě milionů.

 

Železárny v Chomutově tvoří, spolu s hutnickými a železářskými závody v Hrádku u Rokycan a ve Veselí nad Moravou sdruženými do Ferromet group, ocelářskou část holdingu Z-GROUP. Ta představuje čtvrtou největší ocelářskou skupinu v ČR.


Více než polovina současné produkce, která nachází uplatnění například v dopravě ropy, plynu, vody, v systémech klasických i jaderných elektráren, v automobilovém průmyslu, v běžném strojírenství, stavebnictví nebo v nábytkářském průmyslu, putuje na zahraniční trhy, z toho většinou do zemí EU.