O projektu jsme už informovali v letních měsících. Podle aktuálních informací by stavba za více než sto šedesát milionů korun mohla začít klidně ještě letos, a to v případě, že se podaří získat zmiňované stavební povolení. Dokončení projektu, kde své místo najdou závodní dráhy pro motokros, supermoto, závody aut, truck trial a spousty dalšího, je podle Vladislava Terešáka v plánu už na příští rok.


Celý areál má zabrat celkem čtyřicet hektarů plochy a má vyrůst na výsypkách v sousedství prunéřovské elektrárny.
Vjezd do komplexu, kde má být například i skatepark, či jezero pro závody vodních skútrů, bude od motorestu Ušák, který leží na silnici I/13 na trase Chomutov – Kadaň – Klášterec nad Ohří.
„O tom projektu jsem už slyšel,“ odpověděl včera na dotaz Deníku motoristický nadšenec Pavel Fořt z Chomutova. „Myslím, že je to ideální nápad pro využití těch výsypek,“ dodal.


Podle Terešáka bude mít nový areál také tu výhodu, že stáhne hobby jezdce motokrosu z lesů. „V převážné většině případů totiž nemají kde jezdit,“ uvedl.
Zmiňovaných zhruba sto šedesát milionů korun, které výstavba areálu spolyká, půjde z prostředků na revitalizace severozápadních Čech a zahlazení důlních škod.
Dosud největší dráha pro závody terénních motocyklů na Chomutovsku je v Krásné Lípě. Další motokrosový areál se nachází ve Vysoké Peci u Jirkova.