Triangle se svou rozlohou 364 hektarů patří mezi největší zóny v republice, zaměstnání by v ní mělo najít několik tisíc lidí. V současné době je prodáno 65 hektarů dvěma japonským společnostem. IPS Alpha vyrábí od jara LCD monitory. „Nyní vyrábíme 100 monitorů denně a zaměstnáváme pět set lidí. Do konce roku by to mělo být 1500,“ řekl včera Fumiaki Yonai, generální ředitel IPS Alpha. „V příštím roce počet našich zaměstnanců dosáhne dvou tisíc,“ doplnil Yukihiro Sato, generální manažer IPS Alpha. Druhou továrnou v zóně Triangle je japonská Hitachi. „V nejbližších dnech bude naše továrna dokončena a v červenci začneme s výrobou televizorů,“ sdělil John Conlon, generální ředitel Hitachi. I ona by měla zaměstnat zhruba dva tisíce lidí.
Ústecký kraj, vlastník Triangle, v současné době jedná s dalšími investory o jejich vstupu do zóny. „Konkrétní jména sdělovat nebudu. Další investor by mohl být oznámen v druhé polovině roku,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Už dříve potvrdil jeho náměstek Petr Fiala, že kraj jedná s dalším výrobcem televizorů Panasonicem. „Chtěli bychom, aby za námi do zóny Triangle přišli i naši dodavatelé. Aby se zóna stala základnou pro výrobu televizorů,“ řekl Yukihiro Sato z IPS Alpha.
Průmyslová zóna Triangle vznikla z vojenského letiště. To armáda přestala využívat v roce 1993. Od té doby areál až do roku 2002, kdy jej od státu převzal Ústecký kraj, chátral. Celkové náklady na výstavbu zóny dosáhnou 2,5 miliardy korun. V první etapě byly zbourány bunkry pro letadla, přistávací dráha a další objekty. Zároveň byla odstraněna největší ekologická zátěž způsobená dlouhodobým únikem leteckého paliva do země. V druhé fázi byly vystavěny inženýrské sítě, silnice a chystá se stavba železniční vlečky.