Ladislav Drlý, šéf klubu KSČM, se svou připomínkou vyrukoval už na začátku zasedání. Podle něj nebyla pozvánka na zastupitelstvo zveřejněná na internetové úřední desce sedm dní předem, jak ukládá zákon.


Vedení města připomínka zaskočila, primátorka vyhlásila krátkou přestávku, během které tajemník sháněl výklady zákonů a konzultoval postup města s právníky. Poté vystoupil s tím, že město zákon neporušilo, protože pozvánka na internetu byla a včas.


Celý spor se tak točí jen okolo toho, jestli byla zveřejněna na správném místě. Město totiž má na svých webových stránkách přímo odkaz „Úřední deska“. Podle Drlého mělo být oznámení právě tam. Radnice ho ale zveřejnila v rubrice „Oznámení“ a podle tajemníka zákon neukládá, kde přesně má být zveřejněné. Navíc na tomto místě bývají oznámení vždy.


Komunisté přesto ohlásili, že se kvůli tomu obrátí na ministerstvo vnitra, aby postup přezkoumalo. Během jednání pak vůbec nehlasovali, pouze k jednotlivým bodům diskutovali. Za to si od radního Jindřicha Stádníka vysloužili kritiku, že chtějí „pouze kritizovat, ale nikoli nést odpovědnost“.
Pokud by zastupitelstvo bylo svoláno v rozporu se zákonem, mohl by kdokoli napadnout všechna přijatá usnesení jako neplatná. Kromě několika běžných bodů hlasovali zastupitelé třeba o změně financování IPRM či vymáhání škody a trestním oznámení kvůli zjištěným chybám v zooparku.