Pracovníci chomutovského zooparku vyvracejí vyjádření ředitele, které učinil přes právníka.


Nekvalifikovaná vysokoškolačka?


Zřejmě nejokatější je případ výpovědi Drahomíry Slačíkové. Podle zaměstnanců ji ředitel propustil z osobních důvodů, on to odmítl.

„Jednalo se o personální opatření nutné z důvodu nesplnění kvalifikačních kritérií této zaměstnankyně,“ uvedl právní zástupce zooparku Bohuslav Roll.
Zaměstnankyně má však vystudovanou vysokou školu zemědělskou, agronomickou fakultu, a dvouleté popromoční studium - ochrana a tvorba životního prostředí na Univerzitě Jana Evengalisty Purkyně v Ústí nad Labem.


„V Podkrušnohorském zooparku jsem pracovala od roku 1996 do roku 2006. V té době stačilo mé vzdělání na funkci vedoucího provozu a od roku 2001 do 2006 i na funkci zástupce ředitele. Po dvou letech jsem se do zooparku vrátila na pozici vedoucí zahradníků a nyní zjišťuji prostřednictvím tisku, že jsem nekvalifikovaná,“ říká nevěřícně Drahomíra Slačíková.


Hrstka nebo dav?


I další odpovědi ředitele zooparku, respektive právníka, opět rozhořčily pracovníky zooparku. Podle vyjádření právníka se za pojmem zaměstnanci zooparku schovává jen několik lidí, kteří „svým počínáním zřejmě chtějí poškodit dobré jméno zooparku v očích ostatních zaměstnanců a samotných návštěvníků.“


Podle Ivety Myškové, která vyjádření za zaměstnance poslala, souhlasilo s jeho zněním třicet dva zaměstnanců z třiceti čtyř oslovených. „Určitě bych si nedovolila komunikovat za nějakou hrstku zaměstnanců, tak jak uvedl právník. Hlasujeme o tom, scházíme se. Sami musíme vědět, že za sebou stojíme. Zvláště v situaci, která tu je,“ vyjadřuje s k nařčení Iveta Myšková.


Fakt, o „zavřené podatelně“ zase potvrzuje jiná pracovnice. „Osobně jsem do podatelny nesla dopis od zaměstnanců pro pana ředitele. Paní na podatelně mi ale řekla, že jej přijmout nemůže,“ vypráví ošetřovatelka zvířat Petra Zálešáková.


Ani komunikativnost nemůžou zaměstnanci odškrtnout jako splněný bod ředitele Smetany. Přitom podle právníka mělo proběhnout mnoho osobních jednání s ředitelem a zaměstnanci. „Ani jednou si nás nepozval, aby s námi promluvil. Přijal na správní budovu nové lidi, ale nevíme, jak vypadají ani nám je nepředstavil. Víme to jen z doslechu,“ říká Zálešáková.


Policii na kolegy?


Komunikace se zaměstnanci a seznámení s novými členy je přitom důležité. „Stalo se, že jedna z nových zaměstnankyň, měla víkendovou službu, ale lidi z provozu ji neznali. Takže jim dělala šéfa paní, kterou nikdo neznal. Pracuje tam sice její maminka, která byla s ní. Ale to není profesionální přístup,“ říká Petra Zálešáková. „My když jdeme po zooparku, tak se tam procházejí noví lidé. Ani nevíme, jestli to jsou zaměstnanci. Jestli bychom třeba neměli zavolat policii, když jsou v místech, kde by být neměli,“ doplňuje kolegyni Myšková.