Najdete je na Palackého ulici u Prioru a mají otevřeno od pondělí do pátku od 6 do 19 hodin a v sobotu a v neděli od 8 do 18 hodin.

„Jsme jediní s nepřetržitým provozem a lidé jsou nám za to vděční. Hlavně maminky s kočárky, které zde mohou dítě přebalit, protože zde máme dostatek volného prostoru a staří lidé,“ sděluje paní Miluše Havránková z obsluhy zařízení.


V městském parku najdeme další veřejné záchody, které jsou otevřeny také v neděli, ale v pondělí mají zavřeno. Jejich otevírací doba je od úterý do pátku od 9 do 17 hod. a v sobotu a v neděli od 9 do 13 hodin.


V Prioru je WC k dispozici u schodiště, během prodejní doby, od pondělí do pátku od 8 do 17.30 hodin a v sobotu od 8 do 11.30 hodin. Smutným případem je supermarket Delvita, kde před rokem musely být záchody uzavřeny, protože je zdemolovali samotní zákazníci.


Další veřejné záchody jsou na tržnici a jsou otevřeny od pondělka do pátku od 7 do 15 hodin. „Záchody na tržnici nejsou ve vyhovujícím stavu a jejich provoz se bude odvíjet spolu s budoucností tržnice,“ říká Jana Germeková z Technických služeb města Chomutova, která dále dodává, že rekonstrukci potřebují téměř všechny veřejné záchody ve městě, ale nejsou na ně peníze. Jejich počet je také nedostačující.


Ti, kdo si potřebují vyřídit úřední záležitosti na Magistrátu, narazí v přízemí na ceduli s upozorněním:


„Veřejné toalety z technických důvodů uzavřeny. V případě nutnosti se obraťte na odbor, na kterém vyřizujete své záležitosti.“ Na informacích jsme se však dozvěděli, že toalety uzavřeny nejsou a cedule slouží pouze k tomu účelu, aby místní záchod nepoužívali bezdomovci z okolí. Klíče od toalet jsou pro ty, kteří zde něco vyřizují k dispozici v podatelně.


Další veřejné záchody jsou na autobusovém nádraží a jsou otevřeny od pondělí do pátku od 7 do 15 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin. V blízkosti pod kruhovým objezdem na Palackého byly ještě před třemi lety záchody s obsluhou pro veřejnost otevřeny, nyní jsou však k dispozici pouze těm, kteří v malé obchodní zóně pracují. „Tuto malou zónu vybudoval Magistrát a toalety původně sloužily pro provoz bufetu, který zde měl stoly k občerstvení,“ vysvětluje paní Anna Kabourková z Generali Pojišťovny, která má zde na zóně svoji kancelář. „Když se změnil majitel občerstvení, jeho provozovatelka pronajala prostor WC pekárně, ale ta nechtěla platit elektřinu za všechny, kteří zde pracují. V současné době slouží pánský záchod jako sklad židlí z bývalého občerstvení a na dámském, který všichni využíváme nesvítí světlo a nejde topení. My jsme zde v pronájmu Magistrátu a ten by se o provoz WC měl postarat, vždyť když jsem si prostor kanceláře pronajímala, dostala jsem i dva klíče od záchodu.“ Již v květnu 2007 paní Kabourková písemně upozorňovala Odbor správy majetku na Magistrátě na tuto situaci, která je i z hygienického hlediska kritická. Odpovědi se však do dnešního dne nedočkala.


V centru Jirkova jsou veřejné záchody na autobusovém nádraží otevřeny denně od 7 do 15,30 hodin. I když k zásadní rekonstrukci nedošlo, přece jen drobné opravy zde proběhly.


„Záchody jsou jen málo využívané a z tohoto důvodu si myslím, že není potřeba v Jirkově další budovat,“ sdělil Slavomír Radinec z Podniku služeb v Jirkově. Další toalety jsou v supermarketu Tesco na Dvořákově ulici, které jsou veřejnosti k dispozici v době prodeje každý den od 7 do 20 hodin.
Na hřbitovech jsou v Chomutově i v Jirkově otevřeny veřejné záchody v zimních měsících od 7 do 17 hodin a v letních od 7 do 19 hodin.
Na správu o provozování většiny veřejných záchodů, které spravují technické služby je v součané době vyhlášeno výběrové řízení.
Hypermarkety jako Kaufland, Globus nebo Baumax mají otevřeny toalety v době prodeje. Další veřejné záchody jsou při vlakových nádražích a na benzínových pumpách.